AutoCAD i BricsCAD

Wybierz platformę, która pasuje do Ciebie. Obie opcje są doskonałe, a Parabuild zapewnia pełną integrację z obiema. Odkryj, dlaczego te dwie potężne platformy CAD są idealne do współpracy z Parabuild!

AutoCAD jest najbardziej rozpowszechnionym oprogramowaniem CAD na świecie. Jest łatwy do użycia, posiada ogromną społeczność użytkowników, rozległą dokumentację oraz wiele materiałów do nauki. 

Ze względu na to został wybrany na środowisko rozwoju Parabuild. Połączenie AutoCAD z unikalnymi funkcjami Parabuild daje proste w obsłudze, ale jednocześnie potężne rozwiązanie dla rysowania trójwymiarowych modeli struktur. Dla detalowania stali Parabuild zyskuje nawet jeszcze więcej dzięki obszernemu środowisku pracy w 2D oraz narzędziom do wymiarowania w AutoCAD. 

Również BricsCAD skradł uwagę wszystkich będąc alternatywą dla AutoCAD. Parabuild działa zarówno na jednym jak i drugim oprogramowaniu. BricsCAD jest kompatybilny z AutoCAD, posiadają one wiele cech wspólnych, ale BricsCAD jest o wiele tańszy. Ze względu na to, że obydwa mają swoje zalety, decyzja który wybrać należy do inżyniera, więc wspieramy obydwa programy. Przejdź niżej, aby poczytać więcej na temat tych dwóch programów. 

Całkowita integracja 

Parabuild zintegrował się całkowicie z obiema platformami. Tutaj niektóre z przykładów: 

Interfejs Uchwyty 

Możesz korzystać z xxx rewelacyjnych narzędzi przyciągania obiektów na dowolnych jednostkach i podjednostkach w Parabuild. 

Standardowe polecania 

Standardowe polecania mogą być używane na obiektach Parabuild. W tym rozciąganie, przesuwanie, kopiowanie, rozmieszczanie, odbijanie… 

Menadżer Właściwości Obiektów (ang. OPM) 

Obiekty w Parabuild mogą być modyfikowane, wyszukiwane i filtrowane za pomocą potężnego interfejsu menadżera właściwości obiektów. Pomaga to dokonywać zmian w wielu obiektach jednocześnie przy minimalnym wysiłku. 

Format plików DWG 

Informacje dotyczące rysunku w Parabuild są w pełni zawarte w pliku .dwg, najpopularniejszym standardzie plików CAD. Ten sam plik rysunku jest używany zarówno w programie AutoCAD, jak i BricsCAD, więc nie ma potrzeby konwertowania rysunków i można swobodnie przełączać się między obiema platformami w dowolnym momencie. 

Łatwy do opanowania 

Obie platformy są łatwe do opanowania i jeżeli używałeś już jednej z nich, korzystanie z drugiej przyjdzie Ci naturalnie. Połączenie ich z intuicyjnymi i wydajnymi funkcjami Parabuild stwarza środowisko, które sprawia, że szybko stajesz się produktywny. 

Rozbudowane narzędzia do wymiarowania 

Narzędzia do rysowania i wymiarowania w AutoCAD 2D są popularne i doskonale opracowane przez dziesięciolecia. BricsCAD działa podobnie i ma narzędzia równie potężne i łatwe w użyciu. Parabuild wykorzystuje to w pełni, rysując wszystkie wymiary automatyczne jako natywne wymiary AutoCAD/BricsCAD, co ułatwia projektantowi dokonywanie zmian, gdy jest to potrzebne. 

Aplikacje firm trzecich 

Obie platformy są otwartymi platformami deweloperskimi. Oznacza to, że dostępne są aplikacje firm trzecich dla szerokiej gamy sektorów CAD, a te aplikacje mogą być używane jednocześnie w tym samym rysunku. Fakt, że wszystkie aplikacje firm trzecich działają w tym samym środowisku CAD i na tym samym rysunku, stanowi unikalne środowisko, które daje projektantowi swobodę łączenia wielu różnych sektorów w ramach tego samego środowiska CAD. AutoCAD i BricsCAD to bardzo popularne platformy deweloperskie, co wiążę się z dostępnością tysięcy aplikacji firm trzecich dla tych programów. 

Dodatkowe narzędzia widoczności w Parabuild 

AutoCAD i BricsCAD posiadają wiele potężnych funkcji pozwalających wizualizować model 3D: style wizualne, przekroje, ograniczenia widoku, ukrywanie obiektów, przezroczystość itp. Parabuild dodaje dodatkowe narzędzia widoczności specyficzne dla szczegółowego projektowania konstrukcji stalowych, które pozwalają zaoszczędzić czas podczas modelowania lub umożliwiają lepszy wgląd w model. 

AutoCAD czy BricsCAD; dwa świetne wybory 

Wybór pomiędzy AutoCAD a BricsCAD to w gruncie rzeczy jedynie kwestia preferencji. Obie platformy są świetne i pomogą efektywnie wykonać zadania. Parabuild jest tak samo funkcjonalny na obu platformach i na tym też zależy twórcom programu. 

AutoCAD to standardowa platforma DWG w branży. Rozwijany od 1980 roku, z milionami użytkowników. Jest to środowisko CAD, które zostało doskonalone przez dziesięciolecia. Obecnie jest liderem rynku oprogramowania CAD. Istnieje tysiące aplikacji firm trzecich opartych na tej platformie. Czegokolwiek potrzebujesz, na pewno istnieje jako aplikacja firm trzecich w AutoCAD. 

BricsCAD jest w pełni kompatybilny z formatem DWG. Oferuje te same funkcje co AutoCAD, a w niektórych przypadkach nawet więcej. BricsCAD kosztuje tylko część ceny AutoCAD oraz posiada licencje wieczyste. Chociaż obecnie jest mniej aplikacji firm trzecich dostępnych na platformie BricsCAD, to sytuacja ta szybko się zmienia. Niektóre unikalne cechy BricsCAD to modelowanie bezpośrednie, imponujący moduł blach oraz ulepszone narzędzia AEC.